Termálne kúpaliská na Slovensku


Thermal Park Bešeňova

Relax a zábavu si môžete vychutnať počas celého roka.


Thermal Park Bešeňova – leží neďaleko mesta Ružomberok.

Je vodným areálom s najväčším počtom antikorových bazénov. Bešeňova je vybudovaný areál s bazénmi., tobogánmi, šmýkalkami, a inými atrakciami, ubytovaním a stravovaním.

Geotermálne pramene dosahujú až 60 stupňov Celzia, vyvierajúce z hĺbky 1987 metrov.  

Thermal park Bešeňová poskytuje atrakcie, wellness, ubytovanie a stravovanie. 

UBYTOVANIE je možné aj v penziónoch priamo v obci.

  


Minerálna voda obsahuje vápnik,  horčík, sodík,  železo, mangán, draslík, sírany, bikarbonáty, kysličník uhličitý a veľa ďalších minerálov. Liečiva voda pomáha na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.Termálna voda lieči aj urologické problémy. Má aj priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu má voda dobrý vplyv aj na ľudskú psychiku. Okrem vody môžete využiť wellness služby poskytované v aquaparku. 
Teplota vody vo vonkajších bazénoch sa pohybuje od 26 – 39 °C, olympijský veľký bazén pre plavcov, menší plavecký bazén 25 metrov dlhý a ďalšie vonkajšie bazény slúžia na relax. Bazén je s masážnymi  tryskami, má podvodné ležadlá a lavice, vodný hríb, vodnú čašu. Šeť bazénov je otvorených celoročne.
Veľmi obľúbený je bazén divoká rieka so zapustenými tryskami, ktoré tvoria  silný prúd vody. Aj deti si vychutnajú striekajúcu fontánku či ježka. Vonku sa nachádzajú tri tobogane a trojdráhová šmýkačka. 
V krytom areáli sú 3 nerezové bazény otvorené po celý rok . Veľký plavecký bazén do ktorého  ústi tobogan, sedací bazén v vodnými atrakciami ako je vzduchová lavica, masážne trysky, bublinkovače, reflektor so Svarovským kryštálom dáva svojim osvetlením príjemnú atmosféru. Pre deti  je zaujímavý detský bazén s vodnou šmýkačkou s ježkom a vodným hríbikom.
zdroj obrázkov: besenovanet.sk